Switch to desktop

Βαθμολογήστε το άρθρο:
(0 βαθμολογίες)

MIΚΤΕΣ ΝΕΩΝ: EΠΣ Τρικάλων-ΕΠΣ Πιερίας 0-1

Μετά από ένα δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι το οποίο διεξήχθη στο γήπεδο της Κρήνης, η μικτή νέων της ΕΠΣ Πιερίας, επικράτησε στο 85΄ με σκορ 1-0 της μικτής νέων της ΕΠΣ Τρικάλων για την προτελευταία αγωνιστική.
Το ματς δεν είχε πολλές φάσεις και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Η ΕΠΣ Πιερίας είχε αγωνιστική υπεροχή στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά η ΕΠΣ Τρικάλων με ένα πολύ καλό διάστημα προς το τέλος του ματς έχασε σημαντικές ευκαιρίες να πάρει αυτή τη νίκη. Τελικά, οι φιλοξενούμενοι με ένα γκολ πέντε λεπτά πριν από το τέλος πήραν τη νίκη.

A΄ΜΕΡΟΣ

Χωρίς γκολ το πρώτο ημίχρονο , οι Τρικαλινοί είχαν δύο καλές στιγμές στην αρχή αλλά μετά οι της Πιερίας ήταν αυτοί που πήραν τον έλεγχο του αγώνα.
2΄Κεφαλιά ο Ίτσιος πάνω από την εστία.
8΄Φάουλ του Κάλφα σε κόρνερ ο Μπικιαρόπουλος.
10΄Ο Κάλφας εκτέλεσε έμμεσο η μπάλα έφυγε άουτ.
17΄Συνδυασμός Ρεντζιλά , Σακελλαρίδη και Σουφλιά. Ο τελευταίος από κοντά σούταρε αλλά η μπάλα πήγε σε σώμα αμυνόμενου.
38΄ Από κοντά ο Παπαδόπουλος διαγώνιο σουτ άουτ.
40΄ Σέντρα ο  Σ. Παπαδόπουλος, κεφαλιά του Φουλίδη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
42΄Κεφαλιά του Μπαλαούρα πάνω από την εστία η μπάλα μετά από φάουλ του Τσιώμη.
44΄Σωτήριο κόψιμο του Μπαρέκα προ του Φουλίδη που ήταν έτοιμος για γκολ.

Β΄ ΜΕΡΟΣ

Πιο δυνατό το Β΄ημίχρονο οι δύο ομάδες προσπάθησαν για το γκολ και αφού στο 80΄ και 81΄ οι Τρικαλινοί “κλώτσησαν” τις ευκαιρίες σε μια αντεπίθεση η Πιερία πήρε τη νίκη .

50΄Καλή ενέργεια του Κουντουριώτη, μπήκε στην περιοχή σούταρε η μπάλα έφυγε ελάχιστα άουτ.
72΄Φάουλ του Παπαδόπουλου η μπάλα άουτ.
75΄Σημαντική ευκαιρία η Πιερία με τον Κατσαβάκη , μπήκε , σούταρε, η μπάλα λίγο έξω.
80΄Ο Ρεντζιλάς μπήκε ωραία στην περιοχή , τον πρόλαβε όμως πριν το σουτ ο Τσινιστίδης.
81΄Η πιο μεγάλη ευκαιρία για την ΕΠΣ Τρικάλων. Ο Άρης Μακρής σε κενή εστία πλάσαρε άουτ σε σέντρα του Μπαρέκα.
85΄0-1. Λάθος στην άμυνα ο Κατσαμάγκας μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε στα δίχτυα.
87΄Ο Γιδόπουλος απέκρουσε το πλασέ του Κατσαμάγκα.
90΄ Σουτ στο αριστερό κάθετο δοκάρι η μπάλα από τον  Κατσαβάκη.

Διαιτητές: Γρατσάνης-Τζοφώλης-Μαργιώλης
ΕΠΣ Τρικάλων: Γιδόπουλος, Αγναντής(73΄Τζέλης Κ.), Γκαντιάς(86΄Τζέλης Γρ.) Τζατζάκης, Μπαρέκας, Παντέρας(88΄Ανδρέου), Κάλφας, Μακρής, Ρεντζιλάς, Σακελλαρίδης, Σουφλιάς.

ΕΠΣ Πιερίας: Μπικιαρόπουλος, Τσινιστίδης, Καπετάνης, Μπαλαούρας, Ίτσιος, Τσιώμης, Παπαδόπουλος Σ.(88΄Ζώβληκας), Κουντουριώτης, Φουλίδης (65΄Κατσαμάγκας) , Καθάριος, Κατσαβάκης.