Switch to desktop

Βαθμολογήστε το άρθρο:
(0 βαθμολογίες)

Μικτές παίδων: ΕΠΣ Καρδίτσας-ΕΠΣ Τρικάλων 1-0

Με ήττα ολοκλήρωσε   στο γήπεδο Μαυροματίου τις φετινές της υποχρεώσεις η ομάδα παίδων της ΕΠΣ Τρικάλων καθώς έχασε με 1-0 από την αντίστοιχη μικτή της ΕΠΣ Καρδίτσας.
Ανοιχτό το παιχνίδι με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό πρώτο ημίχρονο, το πρώτο για την Τρικαλινή μικτή όπου είχε τις ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ και ένα δοκάρι με τον Τσιώλη στο 18΄ ενώ στην επανάληψη η μικτή της Καρδίτσας κατάφερε να βάλει το γκολ στο 66΄ και να πάρει τη νίκη, τερματίζοντας μάλιστα και στη 2η θέση πίσω από την Ημαθία.
Στη φάση του γκολ, ο Κοκκώνης έδωσε πάσα στον Καραχάλιο και αυτός πλάσαρε πάνω από τον τερματοφύλακα Παπαρσένη και από διαγώνια θέση στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα και διαμορφώνοντας και το τελικό αποτέλεσμα.

ΕΠΣ Καρδίτσας: Χατζηαδαμίδης, Παπουτσής, Κοκκώνης, Τριανταφύλλου, Καραχάλιος, Χρηστάκης, Νασιάκος, Διπλάρης, Κανιούρας ( 67΄Τσικρίκης), Μαυρίας, Παράσχης ( 62΄ Χασιώτης)

ΕΠΣ Τρικάλων: Αργυρίου ( 62΄ Παπαρσένης), Γκουτζαμάνης (65΄Μπιλιάλης), Μπέντας ( 62΄ Τσιαφίτσας), Μούτσιος, Παλαύρας, Βασιλείου, Λαζαρίδης, Μπαούσης, Μπουλογεώργος, Τσιώλης, Οικονόμου.